İmar Barışı Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
İmar Barışı Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
18 Eylül 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek anlayışıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan “Beyaz Masa” birimi İl Müdürlüğümüzde İmar Barışı sürecinde “Barış Masası” olarak hizmet vermektedir.

06.06.2018 tarihinde yürürlüğe giren “Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar” tebliği ile başlayan İmar Barışı kapsamında Barış Masasında günde ortalama 150 vatandaşımızla görüşülmektedir. 

İmar Barışından faydalanmak isteyen vatandaşların E-devlet üzerinden yapacağı İmar Barışı Başvurusunun hatasız olması için, Barış Masasında görevli personel tarafından danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. İmar aykırılıklarının çok yönlü olması nedeniyle vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunlar, Barış Masasında görevli personel tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilerek cevap bulmaktadır.

İmar Barışı hakkında vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşabilmek için İlimiz sınırları içerisinde yer alan 9 ilçede İmar Barışı Bilgilendirme toplantıları düzenlenmiş olup Muhtarlarımıza ve Yerel İdare Çalışanlarına İmar Barışı’nın ayrıntıları hakkında, sunum, video ve soru-cevaplar ile bilgi verilmiştir.

İmar Barışı Başvuru süreci 31.10.2018 tarihine kadar devam etmekte olup, vatandaşlarımız, İl Müdürlüğümüzde yer alan Barış Masasından veya http://imarbarisi.csb.gov.tr/ internet adresinden ayrıntılı bilgi alabilir.

İmar Barışı konusunda İl Müdürlükleri dışında şuan için yetkilendirilmiş herhangi bir kurum ve kuruluş bulunmamaktadır.