Bolu Valiliği
Bolu Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Bolu Valiliği
Bolu Valiliği

TABS ve AMBALAJ BEYAN DÖNEMİ UZATILMIŞTIR

20 Mayıs 2020

                                                              2019 YILI “TABS BEYANI” ve “AMBALAJ BEYANI”

                                                              31 MAYIS 2020 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR

 

COVİT-19 isimli hastalıkla mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle beyan yapmak isteyen tesis sorumlularının gerek İl Müdürlüklerimize gerekse Bakanlığımıza ulaşımı gerekmesi halinde oluşacak yoğunluğun risk oluşturmaması açısından, TABS ve Ambalaj beyan dönemlerinin  31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılması Bakanlığımızca uygun görülmüştür.

2019 yılında açığa çıkan tehlikeli ve tehlikesiz atıkların “Atık Yönetimi Uygulaması (ATYÖN)/ Atık Beyan Sistemi (TABS)” üzerinden beyanların yapılabilmesi için mevzuat gereği, sistem Bakanlığımızca 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren atık üreticilerine kullanıma açılmış olup, 31 Mayıs 2020 tarihinde kapatılacaktır.

Yukarıda belirtilen son süreler gözetilmek suretiyle, doğru bilgilerle, ambalaj beyanlarınızın “Ambalaj Bilgi Sistemi” üzerinden, tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarınızın “Atık Yönetimi Uygulaması (TABS/KDS/MoTAT)” üzerinden yapılması, işletmecilerimizin herhangi bir idari yaptırımla karşı karşıya kalınmaması adına önem arz etmektedir.

2019 yılı içerisinde tehlikeli ve tehlikesiz atığı açığa çıkan, bu kapsamda atıklarını bertaraf/geri kazanıma gönderenler ile 2019 yılında açığa çıkıpta stokta atıkları bulunanlar için TABS üzerinden beyanının nasıl yapılacağına dair yardım videosu için aşağıdaki linke tıklayınız.

 http://motatkds.cevre.gov.tr/MotatKDS_video/tabs_atik_var_87935738.mp4

2019 yılı içerisinde hiç tehlikeli ve tehlikesiz atığı oluşmayan tesisler için, TABS üzerinden beyanının nasıl yapılacağına dair yardım videosu için aşağıdaki linke tıklayınız.

 http://motatkds.cevre.gov.tr/MotatKDS_video/tabs_atik_yok_74395844.mp4

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır