Bolu Valiliği
Bolu Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Bolu Valiliği
Bolu Valiliği

Gerede İlçesi Riskli Alanı, AdresiBulunamayan Hak Sahiplerine İlanenTebligat

21 Temmuz 2022

            Bolu İli, Gerede İlçesi, Demirciler Mahallesi'nde bulunan yaklaşık 11,75 hektar büyüklüğündeki alan, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun'un 2 nci maddesi uyarınca 27.10.2014 tarih ve 6961 sayılı mülga Bakanlar Kurulu Kararı ile "Riskli Alan" olarak ilan edilmiştir. Söz konusu "Riskli Alan"da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ikincil öncelikli alan olarak belirlenen alan sınırı içerisinde bulunan taşınmazların uzlaşma yöntemiyle edinimine yönelik muvafakat görüşmeleri Bakanlığımızca akdedilen sözleşme çerçevesinde GEDAŞ Gayrimenkul Değerleme A.Ş tarafından yürütülmektedir.

            Bu nedenle uzlaşma görüşmeleri için; Bolu İli, Gerede İlçesi Demirciler Mahallesi 134 ada 6 parselde Sadık/Nimet Kızı Neriman DEMİRDELEN (TCKN: 6355***1748) ve 134 ada 7 parselde Necmi/Zehra Oğlu Savaş ENER (TCKN: 1829***5032)’in Mirasçılık Belgelerinden hak sahibi oldukları anlaşılmış olup adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde adres bilgilerinin bulunmaması ve çeşitli kamu kurumlarından adres bilgilerine ulaşılamaması nedeniyle Tebligat Kanunu hükümlerine göre ilanen tebligat yapılmasına karar verilmiştir.

            Söz konusu taşınmazlar ile ilgili olarak 6306 sayılı Kanun çerçevesinde yeni dükkan/konut veya nakit ödeme karşılığında uzlaşmak üzere bizzat veya yetkili temsilciniz ile hak sahibi olarak 7 (yedi) gün içinde İrtibat Ofisine(Ofis Adresi: Orta Mahallesi Cumhuriyet Cad. Saraç Osman Sk. No:9/B Gerede/BOLU, Ofis Numarası: 0549 475 25 22) başvuruda bulunulması hususu tarafınıza tebliğ olunur.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır