Bolu Valiliği
Bolu Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Bolu Valiliği
Bolu Valiliği

İLİMİZ, GEREDE İLÇESİ, DEMİRCİLER MAHALLESİ RİSKLİ ALANINDA YAPILAN KİRA YARDIMI BAŞVURULARI HAKKINDA GÜNCELLEME

09 Haziran 2023

         İlimiz, Gerede İlçesi, Demirciler Mahallesi'nde ilan edilen "Riskli Alan"da uzlaşma sağlanan hak sahipleri taşınmazlarını tahliye etmeleri sonrasında kira yardımı için 2022 yılı aralık ayı itibari ile müracaat edebilmektedirler.

Bu kapsamda Bakanlığımızca; bahse konu "Riskli Alan"daki maliklere konut/işyeri teslimlerine kadar, 48 ayı geçmemek şartı ile sahip oldukları tüm bağımsız bölümler için aylık 2.000,00 TL kira yardımı yapılmaktadır.

İkamet eden maliklere talep etmeleri halinde, 5 (beş) aylık kira yardımı tutarı 10.000,00TL defaten ödenmekte ve devam eden aydan itibaren de 2.000,00TL kira yardımı yapılmaktadır. 

Kiracılara defaten 4.000,00TL, sınırlı ayni hak sahiplerine ise defaten 10.000,00TL kira yardımı yapılmaktadır.

Tahliye Tespit Tutanağı düzenlenmesi için başvurular, Gerede Belediyesi Hizmet Binasında, Belediye personelince alınmaktadır.

Haziran ayı itibari ile kira yardımı için başvurular, haftanın bir günü (Salı günü), 10.00-16.00 saatleri arasında Gerede Belediyesi Hizmet Binasında görevli İl Müdürlüğümüz personelince, diğer günler (Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma Günleri) ise 8.30-17.30 saatleri arasında Bolu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Hizmet Binamızda alınmakta olup, hak sahiplerinin kira yardımı başvurularının alınması ve kira yardımı bedellerinin aktarılmasına ilişkin iş ve işlemler İl Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

NOT: İLGİLİ DOKÜMANLARA AŞAĞIDAKİ EKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

  1. Tahliye Tespit Tutanağı Dilekçesi
  2. Kira Yardımı Başvuru Dilekçesi
  3. Kira Yardımı Başvurusu ve Tahliye Tutanağı İçin Gerekli Belgeler


Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır