Bolu Valiliği
Bolu Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Bolu Valiliği
Bolu Valiliği

İLİMİZ, GEREDE İLÇESİ, DEMİRCİLER MAHALLESİ RİSKLİ ALANINDA YAPILAN KİRA YARDIMI BAŞVURULARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

16 Şubat 2023

İlimiz, Gerede İlçesi, Demirciler Mahallesi'nde ilan edilen "Riskli Alan"da hak sahipleri ile uzlaşma esas muvafakat görüşmeleri 30.10.2022 tarihi mesai bitimi itibari ile sonlanmış olup, "Riskli Alan"ın fay hattı ile fay hattının kuzeyinde kalan uygulama alanında yer alan taşınmazların hak sahiplerinden uzlaşma sağlananlara, 15.01.2023 tarihine kadar taşınmazlarını tahliye etmeleri için tebligatlar gönderilmiştir. Hak sahipleri veya kiracılar, taşınmazlarını tahliye etmeleri sonrasında kira yardımı için müracaat edebileceklerdir.

Bu kapsamda Bakanlığımızca; bahse konu "Riskli Alan"daki maliklere konut/işyeri teslimlerine kadar, 48 ayı geçmemek şartı ile sahip oldukları tüm bağımsız bölümler için aylık 1.300,00 TL kira yardımı yapılmaktadır.

İkamet eden maliklere talep etmeleri halinde, 5 (beş) aylık kira yardımı tutarı 6.500,00 TL defaten ödenmekte ve devam eden aydan itibaren de 1.300,00 TL kira yardımı yapılmaktadır. 

Kiracılara defaten 2.600,00 TL, sınırlı ayni hak sahiplerine ise defaten 6.500,00 TL kira yardımı yapılmaktadır.

Tahliye Tespit Tutanağı düzenlenmesi için başvurular, Gerede Belediyesi Hizmet Binasında, Belediye personelince alınmaktadır.

Kira yardımı için başvurular, haftanın iki günü (Salı ve Perşembe günleri), 10.00-16.00 saatleri arasında Gerede Belediyesi Hizmet Binasında görevli İl Müdürlüğümüz personelince, diğer günler (Pazartesi, Çarşamba, Cuma Günleri) ise 8.30-17.30 saatleri arasında Bolu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Hizmet Binamızda alınmakta olup, hak sahiplerinin kira yardımı başvurularının alınması ve kira yardımı bedellerinin aktarılmasına ilişkin iş ve işlemler İl Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

NOT: İLGİLİ DOKÜMANLARA AŞAĞIDAKİ EKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

  1. Tahliye Tespit Tutanağı Dilekçesi
  2. Kira Yardımı Başvuru Dilekçesi
  3. Kira Yardımı Başvurusu ve Tahliye Tutanağı İçin Gerekli Belgeler


Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır